top of page
Search

TAVS SUNS -SVAIGĒDĀJS!


Sveika! Sveiks!

Saimniece un saimniek! Ķepas ir dažādas. Mūsējā ĶEPA RAW FOOD LV ir svaigēdāja. Domājams,ka daudzi jau zina,kas tad tas īsti ir, bet...ja nu vēl nezina, tad:

B.A.R.F. (bioloģiski atbilstoša neapstrādāta barība) - mājdzīvnieku uztura mērķis ir atdarināt suņu un kaķu uzturu, pirms tie tapa pieradināti. Uzturs sastāv no jēlas gaļas (vismaz 70%) ar kauliem (kauliem 10%), subproduktiem (10%),kā arī maliet augļiem, dārzeņiem, garšaugiem un citām dabīgām sastāvdaļām - pareizās proporcijās. Gala rezultāts ir pilnvērtīga un sabalansēta maltīte, kas sniedz "dzīvu" maltīti,kā arī uzlabo un regulē imūnsistēmu, mazina iekaisumus un palīdz ārstēt infekcijas.

Kāpēc izvēlēties B.A.R.F.? Par to, ka suņi ir gaļēdāji, var pateikt, skatoties uz viņu ķermeni. Viņu zobi, žokļi un gremošanas sistēma liecina, ka suņi vienmēr ir bijuši jēlbarības ēdāji. Piemēram, viņu zobu forma liecina, ka viņi spēj saplēst un košļāt lielus gaļas gabalus. Turklāt suņi nespēj pārvietot žokļus uz sāniem kā zālēdāji – viņi izmanto žokļus un zobus, lai plēstu gaļu. Lai gan suņu gremošanas sistēma ir ļoti spēcīga, ir grūti pārstrādāt un sagremot lielu daudzumu graudu (piemēram, graudaugu, kukurūzas, sojas u.c.), kas iekļauti apstrādātajā(sublimētajā) sausajā barībā (kibbles) un mitrajā (konservētā) lolojumdzīvnieku barībā. Tā kā suņiem zarnas ir īsākas, kompleksie ogļhidrāti nav viegli sagremojami, un tie nonāk resnajā zarnā kā neapstrādāta barība (cietes veidā), kur notiek fermentācija, kas izraisa vēdera uzpūšanos vai caureju. Suņi, kas tiek baroti ar sauso,sublimēto barību, izdala ievērojami lielāku izkārnījumu daudzumu, nekā tie, kas tiek baroti ar neapstrādātu barību. “ Kibble" barība nesatur dzīvus enzīmus, kas palīdzētu sekmēt gremošanu, un tādējādi viss process aizņem ilgāku laiku.

Suņa gremošanas sistēmai ir vajadzīgas 12-14 stundas, lai sagremotu sauso barību, un tam ir nepieciešams četras reizes lielāks ūdens daudzums (piemēram, gandrīz 2 litri uz 500 g barības), savukārt jēlbarībā šie skaitļi ir ievērojami mazāki (3-4 stundas un mazāk ūdens), jo mitrums, ko satur svaigbarība, ir pietiekami liels. Svaigēdāji dzer par 70-80% mazāk kā sausēdāji.

Mūsdienu lolojumdzīvnieku uztura zinātne arvien vairāk atbalsta senču diētu - augstas kvalitātes olbaltumvielu saturu, sabalansētus taukus un svaigu pārtiku - un popularizē to kā veselīgāko pieeju suņu barošanai. Nav iespējams precīzi zināt, kā izskatījās precīzs mūsdienu pieradināto suņu un kaķu diētas priekšteču uzturs, taču mēs varam aprēķināt, ka tas sastāvēja no aptuveni 75–90% gaļas/olbaltumvielu (galvenokārt vesela laupījuma) kopā ar mazāku daudzumu olu, zāles, augļu, riekstu un citas dabā atrodamās dzīvās barības.

B.A.R.F. priekšrocības ir mums zināmas: • spēcīgāka imūnsistēma; • mazāk alerģiju un uztura nepanesības; • paaugstināta aktivitāte un spēks,enerģija; • patīkama elpa; • veseli un tīri zobi; • uzlabota gremošana,kas sekmējas ar stingriem izkārnījumiem un daudz mazāku smaku; • samazināts ķermeņa tauku daudzums un palielināta izturība; • veselīga āda un mirdzošāks kažoks; • garš un laimīgs mūžs.


Lai izdodas! Lāsma un Kors

233 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page