top of page
Search

TAVS KAĶIS SVAIGĒDĀJS
Kaķim vislabākā ir dabiska barība - svaigbarība, kas iespējami vairāk līdzinās tai, kādu ēduši viņa tālie savvaļas senči un kādas uzņemšanai veidojusies kaķa gremošanas sistēma.

Svaigbarības piekritēji(saimnieka)uzskata: apgalvojums, ka rūpnieciski ražotajai barībai iespējams pievienot pilnīgi visas dzīvniekam nepieciešamās vielas, ko saimniekam būtu grūti sarūpēt, arī nav pārliecinošs, jo kaķa organisms visu tam vajadzīgo vēl labāk spēj uzņemt ar dabiskiem, svaigiem gaļas produktiem. Un savvaļā kaķi pavisam noteikti savu medījumu ar uztura bagātinātājiem neapkaisa.

Nereti saimnieki, gribēdami pacienāt savu mīluli ar veselīgu gardumu (kas gan nav gardums), pēc sausās barības vai konserviem kaķim piedāvā arī svaigas gaļas gabaliņus. Tomēr mēs neieteiktu tā darīt, jo pētījumi liecina, ka, ēdot svaigo gaļu, kuņģa skābes līmenis ir zemāks nekā tad, ja kaķis tiek barots ar gatavo sauso vai mitro barību. Līdz ar to, jaucot divus pilnībā atšķirīgus barošanas veidus, dzīvnieka gremošanas sistēmai var rasties traucējumi. Turklāt vēlamies apgalvot, ka bieži ir tā, ka sublimētās, sausās barības ēdāji - kaķi kļūst kā tiešie narkomāni. Viņi ir atkarīgi no sausās barības, precīzāk, piedevām, kas tik ļoti piesaista. Un tad svaigo barību kaķis vairs neatpazīst. Diemžēl. Dot vajadzētu tikai svaigu gaļu (izsaldētu) un subproduktus (dzīvnieku orgānus). Ar vārītu iesakām barot tikai slimus kaķus, piemēram, ar ļaundabīgiem audzējiem sirgstošus, kuru organisms var netikt galā ar svaigiem produktiem, īpaši, ja dzīvnieks visu mūžu ēdis gatavu barību. Tāpat kaķus, kam ir imūnsistēmas, gremošanas orgānu darbības problēmas. Smagu slimnieku saimniekiem, iekams pāriet uz svaigas barības došanu, vēlams par to aprunāties ar zinošu veterinārārstu vai lolojumdzīvnieku uztura speciālistu. Ja saimnieks pērk gaļu pārtikas veikalos/tirgū, iesakām to sadalīt porcijās un izsaldēt. Gaļu saldēt iesaka ne tikai tādēļ, lai tajā nesavairotos baktērijas, bet arī profilaksei pret iespējamiem sīkiem parazītiem – ja tādi gaļā būtu, tad 36–48 stundu paturēšana saldētavā padarītu to kaķim nekaitīgu. Sasaldēto porciju, kas domāta rīta barošanai, var vēlu vakarā no saldētavas pārlikt ledusskapja plauktā, kur temperatūra ir augstāka, taču neturēt to istabas temperatūrā. Savukārt vakara ēdienreizei paredzēto gaļu var no saldētavas izņemt no rīta, pirms

saimnieki dodas uz darbu. Vislabāk atsaldēšanai atstāto uzglabāt stikla trauciņā ar vāku. Veselīgam kaķim vislabāk ēst nelielos gabaliņos sadalītu gaļu un arī kauliņus, skrimšļus. Kaķis, kas pie tā jau pieradināts, lieliski tiek galā, piemēram, ar vistas spārniņiem, kakliņiem un arī stilbiņiem, atstājot nesagrauztu vien stobrkaula vidusdaļu. Tāpat kaķis spēj sagrauzt lielāko daļu truša kaulu. Peli taču kaķis arī apēd ar visu skeletu.Veselīgam kaķim vislabāk ēst nelielos gabaliņos sadalītu gaļu un arī kauliņus, skrimšļus. Kaķis, kas pie tā jau pieradināts, lieliski tiek galā, piemēram, ar vistas spārniņiem, kakliņiem un arī stilbiņiem, atstājot nesagrauztu vien stobrkaula vidusdaļu. Tāpat kaķis spēj sagrauzt lielāko daļu truša kaulu. Peli taču arī kaķis apēd ar visu skeletu. Kaķim var dot teju jebkura dzīvnieka svaigu gaļu – vistas, truša, tītara, pīles, zoss, aitas, liellopa, cūkas. Agrāk cūkas gaļu mājdzīvniekiem neieteica, nu šis uzskats ir mainījies, tomēr piesardzība jāievēro un noteikti jāpērk tikai pārbaudīta cūkgaļa. Ļoti ieteicama ir liellopa gaļa, sevišķi liellopa sirdis, jo tas ir lielisks taurīna avots – tā, kā zināms, ir pati svarīgākā no kaķim nepieciešamajām aminoskābēm.

Taurīnu satur arī cāļu un citu dzīvnieku sirdis, tikai mazākā daudzumā. Kaķis peli ēd ar visiem iekšējiem orgāniem un kažoku, tāpat, dodot gaļu, kopā ar to vajadzētu piedāvāt arī dzīvnieku orgānus, piemēram, cāļu kuņģus, ādu. Pāris reižu nedēļā gaļai var pievienot svaigu aknu, kas papildus dos organismam A vitamīna devu. Svaigu olu dzeltenums satur daudz B vitamīna, arī olas jāiekļauj svaigēdāja kaķa ēdienkartē.

Nedēļā vēlams kaķi barot ar divu trīs dažādu dzīvnieku gaļu. Ja kaķa uzturā ir tādu dzīvnieku gaļa, kas saņēmuši dabisku barību, dzīvojuši dabiskā pļavā, kaķis saņem arī viņam vajadzīgās taukskābes omega daudzumu. Taču visbiežāk tā gluži vis nav, tādēļ reizēm svaigajai gaļai var pievienot bioloģisko sviestu, noderīgs taukskābju avots ir arī ko

kosriekstu eļļa.

Kā novērojuši saimnieki, kas baro savus kaķus ar svaigu gaļu, dzīvnieks kļūst spēcīgāks, aktīvāks, uzlabojas viņa veselība, organisms vieglāk tiek galā arī ar slimībām, piemēram, diabētu.

Ņem vērā! Kaķim svaigās gaļas barība dienā jāsaņem aptuveni 2–4 procenti no viņa svara (ja dzīvniekam ir liekie kilogrami, aprēķinam jāizmanto kaķa ideālais svars). Svaigās gaļas barību pieaugušam kaķim var dot no divām līdz četrām reizēm dienā – pēc saimnieka iespējām, kaķēnus baro ik pēc piecām sešām stundām. Kaķa organismam nav nepieciešami ne graudaugi, ne dārzeņi, kas dāsni tiek pievienoti komerciālajai gatavajai barībai.

Kopš savvaļas laikiem būdams gaļēdājs, kaķis īsti pilnvērtīgi spēj izmantot tikai gaļu, dzīvnieku orgānus un ierobežotā daudzumā zivis. Tāpēc, gatavojot mincim mājās svaigu ēdienu, tas nav jāpapildina ne ar rīsiem, ne svaigiem vai vārītiem burkāniem vai citiem augu produktiem. Ēdienkartes papildināšanai noder tikai skābpiena produkti. Ūdeni bļodiņā var piedāvāt, bet nav jāsatraucas, ja kaķis to nedzer, jo svaigi gaļas produkti satur daudz ūdens.

ĶEPA RAW FOOD Latvija ikmēnesi sarūpē vairākus desmitus kg Tava kaķa galdam svaigbarību. Mēs piedāvājam īpaši atlasītu un porcionētu svaigabrību ar truša, tītara, laša, vistas, liellopa, zivju gaļu, truša karkasus, pīles kaklus (saklapē), mazās zivtiņas vai mencu gaļas nūjiņas.

www.kepafood.lv

#barf #cats #svaigabariba #ķepa #jēlbarība #kaķis #barībakaķim


21 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page