top of page
Search

PIENENE-SUPERVARONE

Ķepa RAW FOOD vari savam lolojumam iegādāties mūsu pašu receptes dārzeņu pulverus, kam pievienota vai nu nātre, vai pienene. Šodien vēlamies Tev pastāstīt par PIENENI! Ko tā vērtīgu sniedz Tavam lolojumam - svaigēdājam?


PIENENE-SUPERVARONE.


Kuras pienenes spējas var palīdzēt mūsu suņiem un kaķiem? To lietojam divos gadījumos - ja ir problēmas ar aknām vai ir nepieciešams urīndzenošs līdzeklis.


Kā tā strādā? Jūs varbūt zināt, ka šī auga nosaukums angļu valodā ir dandelion jeb dent-de-lion (lauvas zobs), un, ieskatoties vērīgāk, pamanīsiet, ka viņas dzeltenais zieds atgādina lauvas krēpes. Līdzīgi kā dzīvnieku karalis, arī viņas ir gatavas iedvest šausmas mūsu mīluļu ienaidniekiem.


Tautas medicīnā pienenes izmantotas kā diurētisks līdzeklis, un tām piemīt arī spēja izvadīt toksīnus no aknām un nierēm. Laksatīvā iedarbība gluži kā lauvas rēciens palīdz aizbaidīt indīgās vielas no zarnām, bet, pastiprinot svīšanu no sviedru un tauku dziedzeriem, līdzīgā veidā tā izvada toksīnus no ādas. Šī augu supervarone – īstena lauva – sniedz palīdzību arī žultspūslim, ne tikai veicinot žults veidošanos aknās, bet arī sekmējot tās izvadīšanu, tādējādi rūpējoties, lai šis orgāns būtu vesels un stiprs.


Pienene sarga funkcijas pilda ne tikai aknu mazspējas gadījumā, bet arī nierēs, kur nevis šķīdina nierakmeņus, bet gan nepieļauj to veidošanos. Skrāpējot, kožot un rēcot, viņa ir nepielūdzama, tāpēc viņas draudzība ir kaut kas ļoti īpašs.


Pavasaros pieneņu sastāvā ir daudz cukuru, bet rudenī – inulīna, kas ir vērtīga prebiotika saprotfītiem un mikroflorai zarnās, un kurš sastāda ap 40% no visiem cukuriem. Pienenes satur ne tikai vairākus enzīmus, bet arī kāliju, kas ir noderīgs gremošanas procesam, samazina holesterola līmeni asinīs un palīdz osteoartrīta pacientiem. Kas ir pieneņu ārstniecisko īpašību pamatā? Tie ir triterpēni, fitosteroli, karotinoīdi, ksantofili, flavonoīdi un kafijkābe.


Lai Latvijas pienene priecē ne tikai pļavā, bet arī šķīvī! Nāc un izvēlies!
103 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page