top of page
Search

PAR KAULIEM LOLOJUMA UZTURĀ

Ikviena laimīga un veselīga suņa uzturā jābūt ēdamajiem kauliem. Tieši kaulu došana ir izraisījusi milzīgas saimnieku diskusijas. Kādus dot? Kad dot? Vai vispār dot? Kaulus droši var dot -SUŅIEM SVAIGĒDĀJIEM! P.S. Tiem, kas ēd rūpniecisko barību - sauso, mākslīgo, ieteikums būt uzmanīgiem, jo nesvaigēdāju kuņģis strādā “atpalicības” režīmā, tāda suņa kuņģis kaulus var vienkārši nepārstrādāt. Un nedodiet kaulus slimiem suņiem, īpaši tādiem, kam ir kuņģa slimības. Kaulu apjoms uzturā ir lielāks kucēniem un pusaugu suņiem,senioriem to daudzums ir rūpīgi jāizvērtē.

Par POZITĪVO! Kauli, jā, ir kalcija, glukozamīna avots, kolagēna avots, dažādu minerālvielu un hodroitīna avots. Kauli suņa uzturā - žokļa muskuļu trenažieris, mehāniski tīra zobus, smaganas. Ēdot (graužot) kaulus ļoti aktīvi tiek ražota kuņģa skābe, kas nodrošina labu kuņģa darbību - apēstā pārstrādi (sausās/mākslīgās barības ēdājiem tas nenotiek). Un kaulu smadzeņu vērtība - milzīga, vērtīgu tauku avots. Kaulu masa( ko suns sagrauzis) veicina pat izkārnījumu veidošanos. Un turklāt graušanas process suni nomierina. Un - ja to mēs,cilvēki, nezinām, tad kauli ir ļoti gardi! Ja kauli ir “kaili”, bez gaļas -10%, ja ir gaļīgi - 30-40% no ikdienas uztura apjoma. Kādus tad dot sunim kaulus? Ieskaties attēlā!

Zini,ka arī zivju asakas ir kauli, zivju galvas dodam. Ko nedot? Cauruļveida kaulus, tos, kam ir asas šķautnes.Un kauli ir daudz drošāki, ja uz tiem ir kaut mazliet gaļas! Kad dot kaulus? Vislabāk/drošāk pēc pamatēdienreizēm -kad uzņemta muskuļu gaļa. Nekad nedodam vārītus vai ceptus, sutinātus kaulus! Vienmēr paši izvērtējiet sava suņa kā grauzēja prasmes, jo viens suns tītara kaklu vai kāju samals savos zobos, cits centīsies rīt. Tikai saimnieks pats vislabāk zina,kādi kauli ir atbilstoši viņa lolojumam. Labs graužammateriāls ir putnu, trušu galvas, īpaši smadzeņu dēļ, bet atkal - izvērtējam. Vai palīdzam savam sunim, kaulus samaļot vai, piemēram, kaklus “sašķeļot”. Ne kauli, ne ražotājs nebūs tieši vainojams, ja Tavs lolojums vai pats būsi neprasmīgi piedāvājis/izvēlējies kaulus. Izvērtē, novērtē un atrodi labāko variantu savam lolojumam! Vērojiet sava lolojuma izkārnījumu ja tajos ir daudz kaulu daļu, kas nav pārstrādātas, samaziniet kaulu apjomu uzturā. Lai laba veselība un kvalitatīva dzīve Tavam lolojumam!882 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page