top of page
Search

Padomi svaigēdāja saimnieka ikdienai

Padomu sleja. Jūs jautājat, mēs atbildam!

1. Atcerieties, ka saimniekam lolojuma šķīvī jārada potenciālā medījuma variants! Kopš suņi/kaķi pārtiek no mākslīgās barības, to ķermenis kļuvis jutīgāks pret slimībām, pret aukstumu, pret vīrusiem. Ir pazaudētas pamatprasmes, kas liek lolojumam izjust mednieka garu. Tā ir psihosomatika -gluži kā cilvēkiem.


2. Muskuļgaļa = tā daļa,kas stirpinās pie kauliem(stiegrota, cīpslaina), nevis fileja, karbonāde utt.

3.Liellopa gaļas tauki, arī jēra - svarīgi ne tikai spalvai, bet tieši suņa elpošanai. Tauki sekmē kvalitatīvu elpošanu, arī enerģiju.

4.Zivis- izvēlieties jūras, nedodiet upes,dīķa vai ezera- tur daudz baktēriju,slimību.


5.Biezpiens - tas cietina vēderu, tāpēc raugāmies uz iedoto daudzumu, labāk dodam labāk 9%,jo tam nepievieno cieti. Nedodam sieru-tur ir daudz sāls!


6.Kauli,kauli ar gaļu- tas ir kalcijs, minerālvielas jēlā veidā.Kaulus izvēlamies dažādus. Smadzenes - īpaši vērtīga kaulu daļa. Kauli sekmē vielmaiņu!Tikai svaigēdājiem!Mākslīgās barības ēdājiem tie sekmēs problēmu attīstību!


7.Cik daudz dot orgānus? Tik,cik to ir ķermenī. Viena sirds, viena akna(latv.val.daudzskaitlinieks aknas- nepāra orgāns), divas plaušas utt. Un nevis 1 kg siržu, aknu,plaušu.Kuņģis(grāmatnieks)- gremošanai vērtīgs produkts.


8.Asinis - mikroelementu devējas.Gaļā atrodamais šķidrums ir starpšūnu viela, tās nav asinis. Der jebkura dzīvnieka asinis.Kaut mazliet - kā mērcīte pie gaļas.


9.Dārzeņi- ķirbis,burkāni, kalē kāposts,biešu lapas. Nedot zirņus, pupas, kartupeļus- pirdīs, pūtīs vēderu,tajos ir ciete.Bietīte -salda, var mazliet. Vislabāk dot dārzeņus sasmalcinātus, iejaucot gaļā. Tas ir saistīts ar barības pārstrādes īpatnībām. Graudi sunim nav vajadzīgi.


10. Kefīrs, lakto, bezpiedevu jogurts- teicami, nedodam rjaženku-tā ir karsēta!

Ievēro : maini gaļas veidus,īpaši laba visu zālēdāju gaļa. Jo viena veida gaļa apnīk ikvienam, pat sunim.


Suns ir plēsējs- uz to norāda ilkņi (mazi un lieli- atkarībā no plēsēja lieluma). Suns jūtas paēdis,ja ēd gaļu. Atcerieties: suns nav cilvēks! Kaut ļoti mīļs Jums ir!
863 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page