Search

MANS SUNS NEĒD!TAVS SUNS NEĒD?

Ja suns ir vesels, tam apetīte ir laba. Un svaigbarība (BARF) - gaļa,dažādi subprodukti, kauli ar gaļu, pat mazliet dārzeņu/augļu- tā tiešām ir garšīga un laba barība. Vairums (gribētos apgalvot-90%) suņu/kaķu burtiski uzplaukst, ēdot svaigbarību. Katram zināms,ka ēdiens -tā ir enerģijas, dzīves spēks, tāpēc - ja suns atsakās no ēdiena- tas ir trauksmes signāls. Kādi ir iemesli, lai suns atteiktos no svaigabarības vai kāda konkrēta gaļas veida? Vienmēr viss jāizvērtē.

1.Suns var neēst,ja ir slims. Nepieciešama noteikti vetārsta palīdzība.

2. Suns var neēst, ja piedāvāto svaigbarību nepazīst- ir ilgi ēdis sauso, sublimēto barību vai barots “no galda”, vai barots ar putrām. Sunim nav graudaugi nepieciešami. Dažiem nereti nepieciešamas pat 2 nedēļas, lai svaigbarību sāktu uztvert kā barību. Jo svaigabarībai ir dabiska smarža (ne smaka), turpretī vārītai gaļai tā zudusi pat par 30-40%, sausajai barībai tā vispār ir sintētiska, mākslīgi radīta, lai patiktu sunim (arī kaķim).

3. Suns var neēst, ja svaigabrībā, ko dodat, ir par daudz tādu produktu kā aknas,liesa, nieres, diafragma(kam tomēr specifiska smarža un PH ir cits) vai maz ir muskuļgaļas. Vai tā nav kvalitatīva. Vai gaļai pievienotas neskaitāmas garšvielas un sintētiskie vitamīni.

4. Suns var neēst, ja pārdzīvo stresu- arī suņi skumst, arī tie pārdzīvo psihosomatiskas sāpes. Piemēram, suņiem,ko saimnieki ilgi atstāj vienus, vai suņiem,kas piedalās izstādēs, ir augsts stresa līmenis. Stresu suns pārdzīvo,kad ģimenē ienāk jauns ģimenes loceklis - vai tas ir dzīvnieks, vai bērns, kā arī tad,kad kāds no ģimenes nomirst. Vai tiek mainīta dzīvesvieta. Stress rodas,ja saimnieks skrien pakaļ ar bļodu un ēdienu bāž mutē un spiež ēst. Bieži saimniekiem škiet,ka suns maz ēdis.. Stress daudziem rodas no braukšanas auto, no salūta, no trokšņa. Un tad suns var atteikties ēst.

5.Suns var neēst,ja tam nav pietiekami liela fiziskā slodze, pastaigas svaigā gaisā, dažādas (kādas nu kuram) aktivitātes. Gluži kā cilvēkam -patērētas kalorijas, nepieciešams atjaunoties. Tātad ēst. Ja vēlaties suni,kurš labi ēd, dodieties pastaigā. Vismaz pusstundu dienā maziem suņiem,lielajiem daudz vairāk. Suns,kurš skraida pa istabu ar rotaļlietām, īsta liecība tam,ka nav bijusi pietiekami liela slodze (kuš, kuš, tā tiešām ir) . Pamēginiet īsas un garas pastaigas!

6. Suns var neēst,ja tā porcija - visdrīzāk- ir bijusi par lielu. Ja sunim ir atbilstošs ēdiena daudzums vienā ēdienreizē- tas savā bļodā nesāks spēlēt šahu un izvēlēties,ko ēst un ko nē. Visu izsaka apetīte. Atcertieties, gaļa pārstrādājas ilgāk. Un - nekāda ēdiena bļodā pa dienu. Esam daudz dzirdējuši: no rīta dodu svaigbarību, pa dienu atstāju sauso bļodā - ja nu kas! Bet kas? Vakara suns neēd, otrā rītā arī neēd. Suns ir pārbarots. Turklāt negatīvi - visu jaucot kopā, radot lolojuma vēderam īstu revolūciju. Sunim na nepieciešamas otrās brokastis vai naksniņas:). Nepārbarots suns ir enerģisks un priecīgs, gatavs aktivitātēm.

7. Suns var neēst, ja tiešām tam nav tīkams kāds atsevišķs produkts vai tā smarža. Katram sunim ir sava garšu izjūta. Tā ir. Piemēram,Kors nekad negrauž trahejas- ne svaigas, ne ar gaļu, ne dehidrētas. Bet viņam ļoti garšo menca, jēra gaļa. Gadās,ka saimniekam nav variantu,ka jādod - arī Kors trahejas spiests ēst, tās ir samaltas un iemaisītas gaļā. Protams,ja ir iespēja-jāizvēlas tie produkti,kas lolojumam garšo vislabāk, ievērojot balansēšanas principus.

Tie ir galvenie iemesli tam,ka suns atsakās no svaigbarības. Ja nāk zobiņi, kucēns var atteikties ēst. Ja suns meklējas, arī ēdīs mazāk vai neēdīs. Ja kuce gaida bērnus, apetīte var mainīties.

Nereti viss sākas ar lolojumu. Bet gadās,ka visu nosaka saimnieks. Varbūt kāds no minētajiem neēšanas iemesliem ir Jūsējais. Visur nepieciešama pacietība, izpratne un mīlestība.

1,028 views0 comments

Recent Posts

See All