Search

ĀBOLS TAVA LOLOJUMA UZTURĀ

ĀBOLS SUŅA UZTURĀ.

- Vai suns drīkst ēst ābolu? - Jā, suns drīkst ēst ābolu! Ābols satur ap 300 dažādu bioloģisko vielu. Tajos ietilpst organiskās skābes, ēteriskās eļļas, C un B vitamīni, kālijs, pektīns, kalcijs, dzelzs, nātrijs un tanīni. Turklāt ābolā ir sekundāras augu vielas, kas pozitīvi ietekmē veselību. Šķiedrvielas nodrošina regulāru gremošanu, tāpēc āboli ir iekļauti kā piedevas daudzās suņu barībās. Ja starp ēdienreizēm vēlies savam sunim pasniegt kādu cienastu, viņš noteikti priecāsies par kādu ābola gabaliņu. Ābols ir vieglāk sagremojams, ja to sasmalcina vai sarīvē. Sunim var dot svaigus (ar/bez mizas), žāvētus, tvaicētus, rīvētus ābolus vai kā ābolu mērci/biezeni. Barot ar mēru. Ja baro ar mizu, ieteicami bioloģiskie āboli, kas nav apsmidzināti ar ķimikālijām. Ja sunim ļoti patīk ēst ābolus, tos var izmantot apmācības procesā, jo ābolā nav gandrīz nekādu kaloriju.

!!!!Vai ābolu sēklas ir bīstamas suņiem? Ābolu sēklas sunim ir bīstamas ĻOTI LIELĀ daudzumā. Ābolu sēklas satur ciānūdeņražskābi, kas var izraisīt saindēšanos. Ja suns apēd veselu ābolu, sēklu daudzums ir tik mazs, ka saindēšanās principā nav iespējama. Pieaugušiem suņiem būtu jāapēd daudz ābolu un jānorij vairāki kilogrami sēklu, lai notiktu saindēšanās. Vai kucēni var ēst ābolus? Tas, kas attiecas uz pieaugušiem suņiem, attiecas arī uz kucēniem. Viņi arī var ēst ābolus. Tomēr kucēniem un mazām suņu šķirnēm iesakām vislabāk izgriezt ābolu serdi, lai izslēgtu saindēšanās iespējas. Jo mazāks vai vieglāks kucēns/ suns, jo mazāka ir bīstamā ciānūdeņražskābes deva. Tāpēc maza izmēra suņiem un kucēniem ābola sēklas nevajedzētu ēst vispār. Cik daudz ābolus dot sunim? Protams, ar mēru! Atkarībā no lieluma un svara suns var apēst līdz vienam ābolam dienā. Ieteicamā porcija sunim ir 10% no suņa ikdienas kalorijām. Vai zināji, ka ābols darbojas arī kā ārstniecības līdzeklis? Rīvēts ābols pret caureju - šķietami dīvaini. Bet tiešām tā tas ir. Ābolus bieži izmanto dabiskajā medicīnā. Rīvēts ābols palīdz pret caureju un aizcietējumiem, jo ​​attīra zarnas. Šim nolūkam pievieno barībai ābolu ar vai bez mizas, sarīvētu vai biezenī. Āboliem piemīt īpašība saistīt toksīnus kuņģī vai zarnās, un tāpēc tie var labi palīdzēt pie gremošanas problēmām.

Un vēl mazliet! Ābolu sidra etiķis ādai un kažokam- noderīgi! Ābolu sidra etiķi varat izmantot ādas un kažoka kopšanai. Tas var mazināt niezi no kukaiņu kodumiem vai blusu invāzijas, kā arī tam ir dezinficējoša iedarbība. Sajauciet vienu daļu etiķa ar vienu daļu ūdens. Šo šķidrumu varat iepildīt smidzināšanas pudelē, un tas ir lietošanai gatavs, proti, izsmidzināšanai uz suņa kažoka.

ĶEPA piedāvā bezgraudu pulveri zarnu trakta veselībai ar āboliem!

#barf #atziņas #padoms #arsuni #veselīgi #āgenskalnatirgus #tirgus #gardumi #ķepa

29 views0 comments

Recent Posts

See All